Поради по догляду

Порада

Чи є "вік" у плями? Чи можна вивести пляму місячної давності?

Багато хто з нас в курсі, що навіть незначні забруднення на одязі дуже складно вивести, якщо не звернутися відразу до професіоналів. Адже після того, як вони висохнуть, позбутися їх буде набагато складніше.


Залежно від основи плями прийнято розділяти на такі види:

- жирові;
- танінні;
- білкові;
- змішані.


При цьому кожен з видів має свій період закріплення на тканині. Деякі плями в'їдаються у волокна і засихають практично миттєво, для інших цей період може тривати кілька годин. Єдине у чому всі, без винятку, плями схожі – при запізнілій або неправильній обробці вони назавжди залишаться на вашому улюбленому одязі.


Навіть під час сучасних технологій для того, щоб усунути пляму з одягу, достатньо просто віддати її до хімчистки. Але все ще знаходяться люди, які намагаються позбавлятися від плям самотужки. Щобільше, іноді можна почути як хтось серйозно стверджує, що будь-яку пляму можна вивести «народними засобами».

 

Експерти в галузі чищення одягу наполегливо не рекомендують слідувати таким «бабусиним рецептам».

 

Пам'ятайте, що спроба вивести пляму на улюбленій сукні в домашніх умовах - це безглузде марнування часу і величезний ризик зіпсувати річ. Адже після такої «обробки» пляма може закріпитися і звести до нуля можливість відновлення первісного вигляду речі. Навіть висококваліфіковані фахівці хімчистки можуть виявитися безсилими перед плямою, яку вже намагалися вивести підручними методами.

 

У момент прийому речі співробітник хімчистки обов'язково уточнює "вік" та характер плями. Чому це важливо? Якщо пляма свіжа, її видалення триватиме менше часу, а сильнодіючі препарати можуть не знадобитися. Найчастіше достатньо обробити тканину спеціальним засобом, промити її водою та дати висохнути. Зі "старими" плямама дещо складніше, особливо якщо їх вже намагалися вивести в домашніх умовах. Тому дуже важливо вказати ще, які засоби використовувалися при спробі усунути забруднення. Від цього залежатиме вибір препарату. Якщо на тканині є залишки засобу для виведення плям або порошку, наслідки його реакції з препаратами в хімчистці можуть бути непередбачуваними. 


Дуже часто після виведення плям необхідно робити чищення всього виробу, оскільки разом із плямою матеріал очищається від інших забруднень, і тому очищене місце може відрізнятися від іншої матерії. Виконуючи чищення в домашніх умовах, ви завжди ризикуєте, тому що досягти оптимального результату можна лише за професійного комплексного підходу.

 

Фахівці мережі хімчисток UNMOMENTO використовують лише високоякісні засоби, які є повністю безпечними навіть для маленьких дітей.

Віддаючи нам свої речі на чистку, ви можете бути впевнені, що ваші очікування будуть виправдані, а речі прослужать вам ще дуже довго.