Поради по догляду

Порада

Чи варто в домашніх умовах виводити плями?

Кожен із нас хоч раз стикався з неприємними плямами на улюблених штанах, новому дивані чи пам'ятній скатертині. Виведення плям – одне з найскладніших завдань, яке може виникнути у побуті.

 

Як боротися із плямами? На це питання у кожного своя відповідь. Одні віддають перевагу економії коштів і намагаються позбутися забруднень самостійно, інші – економлять свій час і відносять речі до хімчистки, довіряючи їх професіоналам.

 

Наслідки народних засобів


У наш час стелажі в магазинах побутової хімії наповнені зверху до низу різними засобами. Серед них можна знайти безліч спеціальних порошків і засобів для виведення плям, але, незважаючи ні на що, багато господинь завзято використовують для усунення складних забруднень «рецепти з бабусиної скриньки».

 

Ці рецепти перевірені часом та іноді вони дійсно допомагають. Ось тільки чи виправдані витрати часу та ризик зіпсувати улюблені речі? Тим паче, що «бабусині секрети» часто мають не найприємніші наслідки. 

 

Найчастіше в народних рецептах для виведення жирних плям з одягу, килимів або м'яких меблів застосовують бензин, розчинник або гас. Всі ці речовини є вогненебезпечними. На додаток до цього вдихати пари будь-якої з цих рідин шкідливо для здоров'я. Сам спосіб досить ефективний, але якщо ви перетримаєте розчинник на кольоровому одязі, то він просто «виїсть» фарбу, а виріб, виготовлений із синтетичної тканини, може взагалі стати непридатним.


Наші люди часто дотримуються приказки "клин клином вибивають". За її принципом вважається, що позбутися плям олійної фарби допоможе соняшникова олія. Що виходить у результаті? Фарба, а точніше пігмент, що фарбує, розчиняється, але залишається масляна пляма, яку доводиться заново виводити.

 

Часто при боротьбі з плямами використовують лимон (лимонну кислоту), забуваючи про те, що він має відбілюючу дію. Звісно, що пофарбований одяг після такого експерименту залишається лише викинути.

 

Чи варто боротися із плямами самостійно?


Якщо вам здається, що боротьба з плямами вдома – це економія коштів, то варто замислитися. Чи можна назвати це економією, якщо ви зіпсуєте дорогу річ? Адже нова коштуватиме набагато дорожче, ніж послуги хімчистки.

 

Народні засоби непогані, коли вам треба терміново чимось змити маленьку пляму, або якщо забруднення не дуже складне. Із плямами, що важко виводяться, краще відразу звертатися до професіоналів мережі хімчисток UNMOMENTO. Тут працюють досвідчені фахівці, які використовують лише найсучасніші технології та засоби, що гарантовано подарують  "друге життя" вашим улюбленим речам.