Поради по догляду

Порада

Як врятувати шовкову річ із пошкодженою текстурою тканини?

Шовк належить до найкрасивіших матеріалів. Вироби, пошиті з нього, надзвичайно вишукані та досить приємні на дотик. Крім того, вони ще й повністю безпечні для вашої шкіри. Шовк, хоч і є відносно міцною тканиною, все ж таки вимагає дбайливого ставлення. Недотримання певних правил по догляду за цим матеріалом може призвести до того, що ваші шикарні вироби дуже швидко втратять свою початкову форму і колір, або, що ще гірше - зменшаться в розмірах.

 

Поради фахівців


Перед тим, як намагатися обробити шовковий одяг самостійно, зверніть увагу на ярлик. Саме на ньому виробник вказує умови прання та прасування виробу. Найвірогідніше, на ярлику буде зазначено, що піддавати річ вологій обробці в домашніх умовах не рекомендується.

 

У такому разі не намагайтеся прати виріб самостійно. Ви не тільки не повернете йому початкового вигляду, але й можете зіпсувати улюблений одяг остаточно. Послуги професійної хімчистки обійдуться вам набагато дешевше, ніж купівля нової шовкової речі.

 

Особливості шовку


Шовк є стовідсотковим натуральним біоволокном, яке повністю складається з білків, дуже близьких за своєю природою епідермісу людської шкіри. Звичайно, пошкодити його дуже просто. Якщо ж ви зіткнулися з такою проблемою, то вирішити її, хоч і дуже складно, але все-таки можливо.

 

Відновлення структури шовкових ниток


Пошкодження текстури шовку відбувається внаслідок зниження гігроскопічності його ниток через використання порошків, не призначених для прання подібних тканин, а також при неправильному сушінні виробу. Відновити структуру шовку можна шляхом його просочення водно-спиртовим розчином гліцерину. Однак слід враховувати, що проводити цю процедуру можна лише за дотримання відносної вологості повітря в межах 50-70% та інших певних умов.

 

На перший погляд процедура нескладна. Однак є певний ризик: гліцерин є надзвичайно стійкою речовиною, здатною по різному впливати на характеристики тканин. Тож краще віддати виріб у кваліфіковані руки фахівців, ніж ризикувати своєю улюбленою річчю. Тим паче, що в мережі хімчисток UNMOMENTO використовуються виключно високоякісні спеціальні засоби по догляду за шовком, виготовлення яких здійснювалося з урахуванням усіх властивостей цієї тканини.