Поради по догляду

Порада

На що варто звернути увагу перед "консервуванням" одягу?

Зміна пір року неодмінно тягне за собою масштабну ревізію в гардеробній: частина виробів відправляється на дальні полиці у шафу, чекаючи наступного сезону, а частина - готується до створення нових образів.

 

Правильно організоване зберігання речей у гардеробній та їх грамотне сортування безпосередньо впливають на термін служби та зовнішній вигляд виробів.

 

Саме тому фахівці UNMOMENTO розібрали гардероб і склали для вас перелік корисних порад щодо зберігання речей різного типу.

 

- Головне правило для кожного виробу – чистота. Одяг, взуття та аксесуари повинні бути якісно очищені та висушені, перш ніж відправитися до шафи. Навіть непомітні та незначні забруднення (сліди від косметики, парфумів, білкові плями тощо) можуть глибоко увібратися в структуру матеріалу, стати причиною появи неприємного запаху та плісняви.

 

- Особливу увагу слід приділяти кольоровій гамі: розміщуйте речі від темних відтінків до світлих. Це дозволить уникнути міграції барвників, ворсу тощо.

 

- Для тривалого зберігання використовуйте чохли з натуральних тканин, наприклад, бавовни. Даний матеріал добре пропускає повітря, захищає від ультрафіолетових променів та молі.

 

- Якщо речі розкладені по полицях, кладіть між ними тішью, щоб не відбулася міграція кольору.

 

- Шуби та дублянки зберігайте в бавовняних чохлах або спеціальних чохлах з антимольним просоченням, які повинні бути за розміром трохи більшими за сам виріб: по довжині - до 10 см, по ширині - не менше 6 см. У такому випадку ворс не зімнеться і поділ шуби не підвернеться. Цінне хутро після закінчення сезону рекомендуємо здавати в професійне сховище, де дотриманий правильний рівень вологості, температури та повітрообмін.

 

- Об'ємний вовняний трикотаж зберігайте у складеному вигляді на полицях, не більше 3-х речей у стосі. Це не дасть виробу деформуватися під власною вагою та втратити пружність. Важкі та щільні светри кладіть вниз, а легкі та повітряні – нагору.

 

- Трикотажні футболки та легкі реглани можете зберігати у складеному вигляді. Якщо на футболці є щільний принт, намагайтеся не згинати її в цьому місці, оскільки малюнок може розшаруватися.

 

- Сорочки, блузи та піджаки зберігайте виключно на вішалках. Їх необхідно підбирати в залежності від ширини ваших плечей, типу виробу та його особливостей.

 

- Сукні з делікатних тканин розвішуйте на плічках, обтягнутих тканиною або поролоном. Це дозволить вберегти їх від зачіпок. Текстильні сукні складайте у шафу на полиці, щоб вони не витягнулися.

 

- Для зберігання класичних штанів, спідниць із ніжних матеріалів використовуйте вішалку зі спеціальною поперечиною або з м'якими прищіпками, що затискають виріб по всій ширині. Джинси та шорти достатньо буде скласти стосою в 3-4 пари, акуратно розгладивши складки.

 

- Взуття зберігайте в коробках або на спеціальних формоутримувачах, попередньо обробивши його захисним засобом та антибактеріальним спреєм.

 

- Сумки перед зберіганням наповнюйте тішью або папером, щоб вони не деформувалися, і складайте в пильовик. У жодному разі не використовуйте газети, оскільки чорнило може забруднити підкладку. Каркасні сумки зберігайте в коробках чи кофрах, не каркасні - розміщуйте на вішалках для аксесуарів або спеціальних органайзерах.

 

І пам'ятайте, що дбайливе ставлення до улюблених речей та регулярний професійний догляд – запорука їхньої довговічності та краси.