+
+
gapi

Поради

Порада

Час дивувати: ваші сукні - наші поради

Кожна жінка має свої секрети краси. І сьогодні ми розкриємо один із них. Представляємо вашій увазі чудова і неперевершена - сукня!

 

А щоб вона могла збирати захоплені погляди довгий час, про сукню треба дбати. Як? Про це розповість технолог мережі хімчисток UNMOMENTO.

 

Купуючи сукню, ми, як правило, не замислюємося про подальший догляд за річчю. Можливо, Ви поділитеся своїми топ-фішками, щоб уникнути ризиків втрати улюбленого одягу?

Насамперед потрібно звертати увагу на маркування. Найчастіше виробник вказує рекомендації щодо догляду на ярлику. Але потрібно бути готовим до всього, тому що бувають випадки, коли тип чищення на маркуванні не відповідає типу тканини. Тоді й відбуваються зриви кольору, закріплення плям або порушується структура тканини. У домашніх умовах передбачити подібний сценарій неможливо. Для цього потрібно мати колосальний досвід роботи з тканинами та знати всі особливості технології чищення. У професійних умовах фахівці UNMOMENTO проводять попередні проби для того, щоб зрозуміти, як поведе себе виріб у чищенні.

 

А що з приводу тканин? Яким видам потрібен особливий догляд?

Не здивую, але зазначу, що кожна тканина вимагає особливого догляду. Це стосується правильного вибору температури, режиму прання та, звичайно, препаратів. Якщо це натуральна (льон) або делікатна тканина (шовк, кашемір), то прання в домашніх умовах категорично заборонено. Це стосується й комбінованих виробів. Їм необхідний професійний догляд, який збереже структуру тканини, еластичність нитки та колір виробу.

 

У багатьох часто виникає питання: "Що робити, якщо пляма все ж таки трапилася?"

Самостійно виводити плями на сукнях я не рекомендую. Адже якщо деякі не олійні плями ще можна прибрати, то з олійними забрудненнями впорається лише хімчистка. Ось кілька порад:

- по-перше, ніколи не використовуйте відбілювачі або плямовивідники з відбілювачем для кольорових суконь;

- по-друге, перед тим як виводити пляму, попередньо спробуйте нанести засіб на маленьку непомітну ділянку сукні;

- по-третє, ні в якому разі не тріть і не втирайте засіб для чищення в тканину. Краще обережно промокніть пляму за допомогою бавовняної білої тканини, але не заходьте за краї плями, щоб не збільшити площу забруднення в розмірах або не зірвати колір;

- по-четверте, не змішуйте препарати, сподіваючись, що хоч один подіє. Подібні коктейлі створюються лише в умовах хімчистки та лише професіоналами.

- по-п'яте, обов'язково ретельно прополощіть ділянку від засобу для чищення. Після промивання в жодному разі не скручуйте і не віджимайте сукню. Сушіть на рівній поверхні, але не під прямими променями сонця, якщо не хочете, щоб червоне плаття перетворилося на ніжно-персикове.

 

З плямами ми розібралися. А ось чи має значення зберігання сукні?

Звичайно! Щоб річ прослужила довше, потрібно знати правила її зберігання. Наприклад, вибір плічок. Для суконь найкраще підійдуть м'які плічка, які будуть ідеально підтримувати форму виробу і не створювати заломів. Другий момент: речам потрібне повітря, а точніше його постійна циркуляція. І не забувайте, що світлі речі не зберігаються поруч із темними, тому що може відбутися міграція кольору, і повернути річ у колишній стан буде неможливо навіть в умовах професійного чищення. Зберігайте сукню в сухому прохолодному місці, щоб запобігти пожовтінню або запліснюванню тканини з часом.

 

Щоб ваша ідеальна сукня тішила своєю красою не один сезон, необхідно періодично здавати її у професійну хімчистку.